As vrea un model de autorizare pentru acceptarea calitatii de mostenitor pentru un copil de 14 ani

29 november 2019 40

As vrea un model de autorizare pentru acceptarea calitatii de mostenitor pentru un copil de 14 ani. A decedat tatal copilului, m-am adresat la primarie, dar ei nu stiu cum s-o scrie corect, nu au avut-o. Va multumesc.

Jurist comments 1

Adrian Oprea
  • Advocate

Buna ziua,

In acest caz va puteti adresa la orice notar pentru a primi o consultatie si a va ajuta la intocmirea corecta a unei autorizari pentru acceptarea calitatii de mostenitor.

09 december 2019