Asigurarea medicala

25 february 2020 15

Buna ziua. Daca eu, persoana fizica, am in proprietate un teren agricol si procur polita medicala cu reducere de 75%, ma angajez la un loc de munca, pot fi scutit de achitarea completa a politei? Multumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
reducerea funcționează doar în cazul în care dețineți teren agricol și nu sunteți angajat.

dacă vă angajați, reducere nu există, prima de asigurare se calculează proporțional din salariu, plata fiind efectuată de angajator.

26 february 2020