Automobil cu numere straine

10 december 2018 58

Buna ziua. In aprilie 2017 am trecut un automobil cu numere de Polonia in Ucraina. Automobilul a fost adus de un cetatean ucrainean si la vama a fost trecut dupa mine si cu el am trecut in Ucraina. Eu m-am intors, dar automobilul a ramas in Ucraina. El trebuia sa-l scoata din Ucraina dupa un an, dar na facut-o. Eu nu am datele lui personale si nu stiu ce sa fac, pentru ca daca ma duc in Ucraina - ma amendeaza la vama si nu-mi dau voie sa intru in Ucraina. Nici nu stiu cum as putea sa gasesc persoana dupa care e scris automobilul. Ce ma puteti sfatui?

Jurist comments 1

Nicolae Beschieru
  • Paralegal

Buna Igor. Din informațiile relatate este destul de complicat, mai ales dacă circuli prin Ucraina. Cred că ar trebui să găsești un avocat din Ucraina să se ocupe de cazul tău.

31 december 2018