Automobilul personal în chirie

15 november 2020 48

Bună ziua! Am un automobil nu scump dar aș dori să-l dau în chirie pe vreo 4-5 zile pe lună. Care e procedura legală ca să fac acest lucru? Nu am mai multe automobile pentru a deschide o companie sau ceva de genul ăsta, nu am planuri mari pe asta, doar vreau să ofer automobilul personal in chirie câteva zile pe lună. Ar trebuie să fac un contract cu chiriașul sau cum pot face asta?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Pentru a fi sigur ca se respectă drepturile si obligatiile la care a-ți înțeles, cel mai bine sa intocmiti un contract.

15 november 2020

Pentru a întocmi un contract e nevoie să deschid o companie, sau pot ca persoană fizică?

16 november 2020