Autoritatea de licenţiere a decis retragerea autorizaţiei

03 january 2020 62

Autoritatea de licenţiere a decis retragerea de la SRL-ul pe care l-am înființat a autorizaţiei pentru activitatea particulară de pază. Ca motiv al retragerii a fost indicat faptul că titularul autorizaţiei a desfăşurat activitatea de depozitare şi folosire a substanţelor explozive, precum şi faptul că în componenţa societăţii este un asociat persoană fizică din Italia. Am următoarele întrebări: a) poate să fie retrasă autorizaţia pentru un gen de activitate, dacă societatea nu a încălcat modul de desfăşurare a acestui gen, ci a desfăşurat și o altă activitate? b) poate SRL să obţină o licenţă pentru alt gen de activitate?; c) este în drept Organul de Licenţiere să retragă autorizaţia? d) care sunt temeiurile de retragere a autorizaţiei pentru acest gen de activitate?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Trebuie sa examinez decizia aitoritatii privind retragerea autorizatiei, ca sa ma pot expune.
Daca aveti nevoie, puteti sa ma contactati la adresa de email: office.potirniche@yahoo.com

03 january 2020