Blocarea accesului in curte proprie din drumul public de catre vecin

14 december 2018 201

Buna ziua. Ne aflam in una din suburbiile Chisinaului, unde drumul fiind ingust, cu maxim doua benzi de circulatie, toti incearca sa-si parcheze masinile proprii in ograda, mai putin unul din vecini, care isi parcheaza ambele unitati de transport, plus materialele de constructie, direct in strada. Ce se poate de facut? Ce masuri legale pot fi luate? PS: A fost rugat de nenumarate ori de catre vercini sa elibereze drumul public pentru circulatia libera a tuturor, insa fara succes.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Bună ziua Igor,

Dvs. puteți solicita intervenția reprezentanților Poliției în caz că persoana respectivă blochează traficul pe drumul respectiv prin acțiunile sale.

Cele bune.

14 december 2018