Bonurile eliberate de Infocom

19 march 2020 95

Buna ziua. E posibil de adresat in instanta de judecata privind eliberarea ordonantei judecatoresti pentru a cere incasarea datoriei pe serviciile locativ-comunale in baza bonului de la Infocom? Face parte acest Bon (ordin de incasare) din facturile scadente care sunt reglementate in art. 345 lit. n) din Codul de procedura civila?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
***
Cred ca da. Dar si in liera b) se incadreaza. Va trebui sa demonstrati ca aratul este obligat sa achite (contractul de deservire, extras din RBI, etc.).

30 april 2020