Bullying-ul la locul lor de muncă

29 june 2020 33

Ce poti face in cazul in care esti supus hărțuirii (bullying) emoționale la locul de munca din partea colegilor? Este foarte greu de adus dovezi. Din acerastă cauză, scade productivitatea si cei de la conducere te mustreaza, ai ajuns deja sa urmezi un tratament antidepresiv, dar ti se spune ca esti psihopat, și adesea auzi "du-te si te trateaza la psihiatru".

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Nicoleta,

Înregistrați aceste cazuri și depuneti o plingere la angajator pentru o ancheta internă.

29 june 2020