Bun imobil in coproprietate

26 november 2020 42

Buna ziua! Avem cu sotul in proprietate o casa procurata in timpul casatoriei. Eu pot sa trec pe numele copilului minor partea mea? Am o datorie si ma tem sa nu fie pusa sub sechestru cota mea parte.

Jurist comments 1

  • Advocate

Daca bunul este comun în devălmășie, atunci nu veți putea înstrăina cota Dvs., pentru că nu este stabilită. Totul poate fi perfectat la notar, dacă există acordul soțului. Da, puteți înstrăina cota Dvs.

29 november 2020