Bun imobil sechestrat si cu 5 interdictii

29 june 2019 67

Buna! Vreau sa particip la o licitatie unde este propus spre vanzare un bun imobil sechestrat si cu 5 interdictii. Ce trebuie sai fac ca sa ma asigur ca in final voi fi proprietara bunului fara sechestru si interdictii. Multumesc anticipat.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
---
Trebuie de vazut extrasul de la cadastru aferent acelui imobil, pentru a putea evalua corect tipul si natura interdictiilor/sechestrelor aplicate in privinta bunului respectiv.
De regula, in rezultatul vanzarii la licitatie organizata de executorul judecatoresc, sechestrele si interdictiile se sting de drept.
Eventual, aceasta poate fi solicitat expres... mai detaliat si instantei care va confirma procesul verbal al licitatiei.
Pentru asistenta detaliata puteti sa ma contactati la adresa de e-mail: office.potirniche@yahoo.com

02 july 2019