Ce acte trebuie să prezint notarului?

22 january 2021 19

Bună ziua. Ce acte trebuie să prezint notarului atunci când cumpăr un apartament? Are dreptul notarul să ceară dovezi privind sursele de venit?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Dacă vă frământă anume dovada ce ține de sursele de venit atunci, aceasta dovadă nu este obligatorie, notarul poate solicita doar când există niște dubii rezonabile cu privire la sumele de bani respective deși acest lucru nu se întâmplă de cele mai dese ori.

23 january 2021