Cetățenii străini pot achiziționa proprietăți în Republica Moldova?

06 january 2021 23

Bună ziua. Verișorul meu, care deține cetățenie poloneză, vrea să știe dacă poate cumpăra proprietăți în țara noastră. Dacă da, care sunt acestea și de ce acte este nevoie? Vă mulțumesc.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
***
Ar fi mai potrivit sa obtineti o consultatie juridica complexa la acest subiect, in dependenta de scopurile si natura bunurilor ce vor sa fie achizitionate.
Daca aveti nevoie de consultanta, puteti sa ma contactati la email office.potirniche@yahoo.com

08 january 2021