Bunuri sechestrate in vama

03 june 2020 20

Buna! In vama mi-au fost sechestrate niște bunuri, a fost întocmit un proces-verba pe fiecare obiect. Cum le pot întoarce?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Rezultînd din procesul verbal, care este temeiul ?
La ce incalcare fac referire?
Pentru a intoarce bunurile urmeaza sa indepliniti conditiile impuse de aceștia.
enuntati ce fel de proces verbal a fost intocmit? A emis decizie de sancționare? Posibil cauza nu e finisata, or sa constatat contrabandă, bunurile fiind retinute pe... mai detaliat tru evaluare ulterior veti fi chemat pentru a face cunoștință cu deciziei de sancționare, sau la etapa cind va va fi comunicate detaliile, fiti atenți la termene, Contestati actul contravențional, daca este unul.
Enunțati mai multe detalii despre caz, este dificil de a va oferi informații.

04 june 2020