Butic de cafea

30 september 2022 106

Bună ziua. Aș dori să deschid un butic unde să comercializez cafea și ceva gustări. De ce documente am nevoie și ce informații importante ar trebui să știu pentru primul meu business?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
din punct de vedere contabil, identificați un contabil, pentru a autoriza funcționarea, vă adresați la primăria locală, aceștia eliberează autorizația de funcționare, iar pentru aceasta, o să fiți informați despre actele necesare.
alte informații deja le cumulați pe parcurs, sau angajați pe cineva să vă cureze întreg procesul

03 october 2022