Calcularea penalitatii

31 may 2019 123

Cine stie ce articol se poate de folosit la calculul inflatiei plus dobanda de intarziere? Este posibil ca la calcularea penalitatii sa se foloseasca in judecata dobanda de intirziere + calculul inflatiei? Am asa informatii ca lumea are castig de cauza pe asa ceva.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Practica este neuniforma, la fel sunt precedente CSJ în care se indică că odată ce este solicitată dobânda de intirziere nu mai poate fi solicitat și calculul inflației.

01 june 2019