Camere supraveghere video

18 september 2020 40

Bună ziua. Mă puteți îndruma cum se instalează potrivit legii camerele de supraveghere video pe un teren privat în mediu rural? Este un număr specificat de camere care pot fi instalate, reguli referitoare la ce pot filma aceasta?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
nu este o limită la număr, atît timp cît se filmează exclusiv proprietatea privată, informarea în acest sens.
mai jost vedeți link, căutați video cu dl. Macovei Victor dumnealui explică specificul situației dumneavoastră.
https://datepersonale.md/videogalerie/

01 october 2020