Camere video ale vecinului care filmeaza casa mea

21 may 2020 69

Buna ziua. Vecinul meu a instalat camere video pentru a proteja casa sa. Dar camerele sunt instalate in asa mod ca filmeaza si curtea mea, si interiorul casei mele. Pot sa cer prin judecata sa reamplaseze camerele?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Sigur puteți solicita amiabil soluții, contrar apelați la instanța de judecată.

Totuși pentru început va recomand sa sesizați în acest sens centrul pentru protecția datelor cu caracter personal, or Este o I Geri ta directa in viața dumneavoastră privată
https://datepersonale.md/

21 may 2020