Când se va aplica amnistia?

22 march 2022 190

Buna ziua. De ce amnistiații nu sunt eliberați din închisori? Când va începe eliberarea amnistiaților?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Anghelina, amnistia deja trebuie să fie aplicată. Majoritatea șefilor de penitenciare nu se grăbesc să întrunească comisiile, unde participă toți șefii de secții din penitenciare, lor le tot una. Eu am încercat să ajut condamnații pentru a întocmi cererile de amnistie, care trebuiau să fie înaintate în instanțe pentru... mai detaliat a fi examinate. Dacă aveți nevoie de un ajutor în domeniul dat, puteți apela la viberul de pe telefonul +37368669950.

23 march 2022