Cand sunt chemat la politia rutiera fara masina trebuie sa iau pasaportul tehnic al masinei pentru a-l prezenta?

04 april 2019 33

Daca am fost parat ca am condus o masina fara permis de conducere si sunt chemat la politia rutiera, trebuie sa iau cu mine si pasaportul tehnic al masinei daca nu este inregistrata pe numele meu?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua.
La poliție mergeți doar cu buletinul. Agentul de poliție urmează sa identifice cu ce mași va deplasați daca vați deplasat in genere.
Or decizia de amendare nu poate sa se bazeze exclusiv pe declarații neprobate.

04 april 2019