Care este procedura de renuntare la cota parte din apartament?

30 october 2020 65

Buna ziua. Eu sunt coproprietar al unui apartament, in care nu sunt stabilite cotele parti pentru fiecare coproprietar. Eu sunt plecat și nu mai locuiesc cu părinții si vreau să renunt la cota mea parte, în folosul unuia din părinți sau al surorii care locuiește cu ei. Care este procedura, ce trebuie să fac? Va multumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
In lipsa dstra, aceste actiuni pot fi operate in temeiul unei procuri de reprezentare in fața notarului.

30 october 2020