Care este procesul de devamare a unui panou publicitar electric?

09 november 2018 31

Care sunt actele si procedura de trecere a unui panou destinat publicitatii peste frontiera de stat?

Jurist comments 1

Vladimir Palamarciuc
  • Advocate

Buna ziua.
Pentru devamare urmeaza sa depuneti o declaratie la organul vamal. Declaratia o depuneti prin intermediul brokerului vamal. In calitate de anexe veti avea nevoie de contractul de procurare, invoice, documentele transport, precum si sa achitati drepturile de import si taxa pentru proceduri vamale. Reglementarile relevante sun mai multe,... mai detaliat incluse in Codul Vamal, HG privind stabilirea destinatiilor si regimurilor vamale etc. Cel eficient este, probabil, daca Va adresati direct la un broker vamal.

13 november 2018