Care-i procedura?

25 october 2018 72

Bună ziua! Fostul soț e în închisoare, fosta soție vrea să depună dosarul pentru redobândirea cetățeniei românești, respectiv și pentru copilul minor (8 ani), are nevoie de o declarație de la soț (care-i permite procedura)? Și dacă-i în închisoare cum se face? Care-i procedura? Vă mulțumim anticipat!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna
Vă adresați la administrația instituției penitenciare sa va permită sa veniți cu un notar, conveniți cu un notar și mergeți cu notarul la deținut în vizită în locul de detenție.
Pregătiți toate actele din timp!

25 october 2018