Care-i procedura de a obtine "Titlul ... dreptului detinatorului de teren" corectat, întrucât în varianta propusă s-au comis 2 greșeli grave?

22 december 2022 36

Buna ziua. În urma măsurărilor masive care au fost efectuate la începutul anilor 2000, a fost redactat și propus spre înregistrare un titlu referitor la terenul cu număr cadastral 2511111125, care a fost acceptat de către angajaţii Primăriei. Eu, însă, în calitate de deținător al terenului menționat am refuzat să semnez recepționarea titlului menționat din următoarele cauze: 1) nu au fost incluși aproximativ 3 ari; 2) s-a atribuit o porţiune de drum. Am atenționat de nenumărate ori autoritățile locale asupra acestor nereguli, și în 2003, și în 2004, iar ultimele două ori am adresat cereri personal primarului comunei Bahmut - pe 18.10.2021 şi 10.10.2022. Cu toate acestea, nimic nu a fost făcut pentru a remedia greșelile menționate. Ce mai pot face? Rog, ajutați-mă.

Jurist comments 1

  • Advocate trainee
  • Other violations

Buna ziua Mihail! Da situatia nu este simpla, dar este o posibilitate de a solutiona cazul dvs., Este necesar de o analiza juridica. Sunati 069049267

23 december 2022