Care sunt conditiile de sanctionare de la camerele de bord ale politiei

04 january 2019 53

Buna ziua. Am fost sanctionat pentru depasirea vitezei constatata cu camerele de bord ale automobilului de patrulare in miscare din fata. Din cate cunosc, pot fi sanctionat doar de postul stationar sau gresesc? Multumesc anticipat.

Jurist comments 2

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit e yAvo!
---
depinde ce fel de radar a fost utilizat. Sunt tipuri de model mai vechi care este admis sa fie utilizat si din miscare.

04 january 2019
SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

daca radarul este de tip „АвтоУраган”, se interzice utilizarea acestuia in regim in miscare.
Vedeti acest Regulament:
http://lex.justice.md/index.php?action=view&view=doc&lang=1&id=365611

04 january 2019