Care sunt taxele si pasii ca sa inchid I.I.?

05 september 2019 267

Buna ziua. In aprilie 2018 am deschis I.I. ca sa pot lucra oficial cu o companie de distributie produse cosmetice. Din motiv ca vanzarile echipei au scazut foarte tare pe perioada verii, nu pot face extragerea banilor acumulati pe pagina personala a companiei si nici nu am dorinta si puterea de a continua ca sa ma ridic iarasi la nivelul dat, ca sa pot incheia contract cu compania.
Spuneti-mi, va rog, cu ce sa incep? Care sunt pasii de inchidere a I.I.? Va multumesc!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
urmeză a vă adresala fisccu cerere, colectați informația pe care o sao solicite aceștia:
achitați eventuale datorii labuget, penalități, să nu dețineți careva datorii către terți, închideți conturile bancare, ulterior se fisc se verifică și se emite nota corespunzătoare, cu care mergeți la ASP pentru radierea entității.

http://lex.justice.md/viewdoc.php?id=311735&lang=1

05 september 2019