Casa fără acte

04 april 2019 447

Buna ziua! Am și eu o problema, dacă puteți sa ma îndrumați și sa îmi spuneti ce as avea de făcut. Eu mai am 4 frați și părinții noștri au decedat și ne-a rămas noua casa, dar nu avem niciun act. Ce este de făcut ? Cum ar trebuie sa sa procedam pentru a face acte ? Mulțumesc.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună Georgiana

Adresați-vă la Agenția Servicii Publice și solicitați un certificat care va arata cine este proprietar.
Totodată, trebuie să vă adresați și la notar pentru a perfecta actele.

04 april 2019