Cât costă un ar de teren agricol?

30 january 2021 198

Salut! Doresc sa vând 95 de ari de teren agricol amplasat în raionul Ungheni moștenite de la părinți, dar nu cunosc prețul real al vânzării. Cunosc că prețul variază în dependență de locul unde este situat terenul și de bonitatea acestuia, dar totuși undeva trebuie să fie un preț de start al vânzării. Întrebarea este unde găsesc prețurile de vânzare pentru terenuri agricole în Republica Moldova pentru anii 2019-2020.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna dl. Onufrei, e un preț comercial, dar mai precis v-a fi dacă o să te deplasezi la primăria Ungeni, unde se păstrează toată informația, concret o așa informație pe țară nu este, fiecar vînzător stabilește prețul lui din unct de vedere unde este amplasat terenul și de bunătate lui.

31 january 2021