Cazier curat

28 july 2020 31

Bună ziua. Am fost condamnat in temeiul art. 273 CP când aveam 15 ani și am mai avut probleme cu un credit, care a ajuns la executorul judecătoresc, dar m-am clarificat și cu aceasta. Pot să am cazierul judiciar curat, pentru a depune actele la o instituție de învățământ universitar, la drept? Mulțumesc!

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Dl. Ion ceva ai încurcat, în Codul Penal art. 273 nu este prevăzut și nu pot să-ți răspund la solicitarea DVS.

29 july 2020