Cazier judiciar

18 may 2018 63

Am avut dosar penal (art. 186 al. 2 CP). Mereu va trebui sa ma duc la sectorul de politie daca vreau sa-mi fac cazier judiciar?

Jurist comments 3

  • Legal consultant

D-n Constantin, nu trebu să vă duceţi nicăeri, DVS aveţi la mînă copia sentinţei cu ştampila umedă.Mie nu-mi este clar ce pedepsă v-au aplicat, după rezultat, dacă a fost emendă dovada e bonu de plată ( originar ) sau altă pedepsă, dacă a fost aplicată DVS trebue să reuşiţi. Cum... mai detaliat se finalizea pedepsa, vă prezentaţi la cazierul juridic cu documentul ( originar ) şi-l prezentaţil

18 may 2018

nu am nici un document, nu mi sa eliberat nimic, de achitat tot nam achitat din motiv ca a fost impacarea partilor, si cind am fost sami perfectionez cazierul mau trimis la sector de politie sa scriu o cerere

18 may 2018
Iulia Furtuna
  • Advocate
18 may 2018