Cazier juridic

26 may 2018 40

Bună ziua. As vrea sa știu: dacă la moment sunt în așteptarea procesului de judecata la Curtea de Apel care va avea loc în iunie, cazierul juridic indica careva date despre prezenta urmăririi penale?

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Advocate

Nu, in cazierului juridic urmează să fie indicate antecedentele penale doar după o hotarâre/decizie irevocabilă, care în cazul dvs nu exista.

27 may 2018
  • Legal consultant

D-l Andrei, în cazul DVS poate să fie informaţie la MAI, precum că asupra DVS este o cauză penală, care nu ester finisată şi DVS trebue să aveţi la mînă documentul care vă încredinţează soarta cauzei penale.

27 may 2018