Ce acte trebuie să perfectez pentru ca copiii mei minori să poată pleca peste hotare cu bunicul lor?

05 august 2024 0

Bună ziua. Ce acte trebuie să perfectez pentru ca copiii mei minori să poată pleca peste hotare cu bunicul lor? Ce trebuie să prezint notarului?

Lawyer comments 1

Serghei Sandu
  • Advocate

Buna ziua. Trebuie de intocmit o Procura. Notarului trebuie sa prezentati Certificatele de nastere si pasapoartele copiilor si actele de identitate bunicului si al dvs.

07 august 2024