Ce amenda pot avea pentru lipsa dărilor se seamă la fisc?

24 april 2019 41

In 2015 am fondat un SRL, pe care am primit un transfer de 5.000 lei de la o companie. Nu am dat nicio dare de seama la fisc. După aceasta compania nu a mai fost activa. Risc sa primesc amenzi pentru ca nu am dat dările de seama cu 0? Multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua,
În cazul persoanelor juridice e posibil, cel mai bine identificați un contabil și restabiliți situația.
Eventual, pentru a nu radia compania, puteți sa sistați activitatea, făcînd înregistrarea corespunzatoare.

24 april 2019