Ce as putea sa fac?

03 may 2019 74

Am gasit online un anunt din Franta ca dau bani cu imprumut pana la patru sute de mii de euro cu dobanda de 3 procente anual. Am apelat la aceasta persoana si am achitat anumite taxe, m-am bagat in datorii, dar din pacate nu am mai primit transferul de la ei. Unde as putea sa ma adresez cu asa ceva? Mai pot sa-mi recuperez suma de bani pe care am achitat-o pentru tranzactia lor?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Dacă aceasta este o forma de escrocherie sigur puteți apela către organele de urmărire penală/procuratură , astfel daca persoana este cet. Francez ar fi bine sa va angajați un avocat din țara respectivă , totodată plângerea sa fie depusă către organele de acolo.

03 may 2019