Ce document este necesar pentru o astfel de achitare?

18 june 2018 44

Preşedintele asociaţiei de locatari a blocat de mai mult timp contul bancar şi cere să achit datoria pentru serviciile comunale în numerar. Ce document este necesar pentru o astfel de achitare?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Pentru concretizarea urmează să știți că președintele asociației nu poate bloca contul dvs bancar acest lucru fiind posibil doar de către executorului judecătoresc, mai mult ca atât se blochează doar valoarea sumei restante din contul dvs bancar ci nu întreg cont.

Trebuie să existe facturile comunale venite către dvs însăși... mai detaliat de la ACC și de la prestatorii care aveți încheiate contracte direct care le achitați dup cum urmează deja, or in cazul dvs există o hotărâre judecătorească care va obligă la plata restanțelor comunale pentru care executorul a apelat la măsurile de rigoare.

18 june 2018