Ce pedeapsa voi suporta daca nu am rambursat creditele?

15 november 2021 345

Buna ziua. Am luat mai multe credite si actualmente nu am posibilitatea sa le rambursez. Creditorii vor sa sa ma dea in judecata. E posibil de negociat cumva ca sa achit in fiecare luna cate o suma din salariu? Ce consecinte va avea faptul ca nu am achitat creditul si cat timp am la dispozitie ca sa achit, daca au fost reziliate contractele?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Pe platforma sunt o sumedenie de asemenea intrebari cu raspunsuri, rulați si cautați.
De negociat posibil, dar totul ține de creditor, ca probleme: sechestre, interdicții, vinzarea la licitație a bunurilor ce aparțin, plați suplimentare pentru executare si altele.

16 november 2021