Ce pot face dacă sunt amenințată de fostele cumnate?

20 july 2022 12

Bună ziua. Ce pot face dacă sunt amenințată de rudele fostului soț?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Întrebarea Dvs lasă loc de multe interpretări, la caz urmează de stabilit cum și cu ce sunteți amenințată și cât de reală este aceasta amenințarea fiind pasibilă de atragere la răspundere a persoanelor vinovate.

Pentru elucidarea acestor circumstanțe și sancționarea cumnatele Dvs in cazul constatării vinovații va puteți adresa la... mai detaliat organele de poliție cu o plângere.

20 july 2022