Ce prevede codul muncii?

23 june 2019 64

Am primit de la angajator Notificare precum ca sunt anuntat ca in decurs de 14 zile expiră durata contractul de munca, in legatura cu finalizarea construcției (Chisinau Arenă). Arena nu este finalizată și este preconizata sa fie dată in exploatare pe 14.10.19. La fel e și durata contractului meu de munca. In realitate, fiindcă am cerut să mi se plătească orele adaugatoare de muncă, sunt eliberat cu o așa Notificare. Puteți să mă ajutați?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Contactați-mă la adresa de e-mail: office.potirniche@yahoo.com

24 june 2019