Ce probleme pot apărea?

10 may 2023 16

Bună ziua! Vreau să procur o afacere existentă, însă aceasta are probleme cu furnizorii, datorii și alte probleme. Care este procedura în asemenea situație? Există riscul să am probleme cu datoriile acumulate în trecut? Ce probleme voi avea eu cîn calitate de viitor director de întreprindere?

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Advocate
  • Other violations

Bună. Preluați compania cu toate datoriile care trec în responsabilitatea Dvs, ca nou administrator/director, or compania râmâne aceeași (cu datoriile asumate în calitate de persoană juridică), chiar dacă se schimbă persoana de conducere.

10 may 2023