Ce putem face pentru a nu pierde banii investiți?

26 july 2019 60

Bună ziua! Am procurat un apartament în anul 2017 care trebuia să fie dat în exploatare în același an! Până acum darea în exploatare nu a avut loc și dacă până acum erau efectuate lucrări, acum au fost oprite de mai mult de 2 luni. Explicația companiei de construcție este că nu au oamenii!!! Ce putem face în așa caz? Mulțumesc anticipat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
In continuare două variante, sau așteptați, sau solicitați restituirea sumei.
există posibilitatea doar că, ar fi cazul pentru început de studiat amănunțit contractul de investiții, acesta va regla situația.
Astfel, puteți solicita incasarea sumei investite cit și penalități pentru întreaga perioadă de întîrziere aveți temei siguri(cu condiția studierii contractului), pe acest segment... mai detaliat există deja cauze.
Adresați-va la un avocat ce va putea reprezenta interesele cit și scana compania.

27 july 2019