Ce risc?

22 january 2020 250

Am un credit de 300.000 lei, care a fost luat cand traiam cu sotul. Acum suntem despartiti neoficial si cresc singura 2 copii mici. Nu am niciun fel de bunuri, stau in chirie. E posibil sa ma inchida?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Bună ziua Olesea,

La ce etapă este litigiul? Dacă încă nu ați fost acționată în instanță, atunci există posibilitatea de a negocia refinanțarea creditului la alte bănci sau organizații de microfinanțare.

Dacă sunteți la etapa de executare, executorul o să aplice sechestru pe conturile Dvs și va incasa o anumită sumă din... mai detaliat veniturile Dvs.

De închis nu o să vă închidă nimeni, stați fără grijă.

22 january 2020