Ce risc dacă nu scot mașina din MD după 180 de zile?

22 february 2021 25

Bună ziua. Pe 10 februarie am intrat în Republica Moldova cu o mașină înmatriculată în Italia (mașină de 10 luni, aproape nouă). Ce se întâmplă dacă după 180 de zile nu o scot din țară? Dețin permis de conducere italian și cetățenie română cu reședința în România.

Jurist comments 1

Serghei Sandu
  • Advocate

Bună ziua. Dacă a-ţi introdus autoturismul în ţară în regim de admitere temporară, riscaţi să vi se întocmească un proces verbal de contravenţie şi să vă fie aplicată amendă.

23 february 2021