Ce se întâmplă cu procesele-verbale neachitate de către o persoană fizică?

07 may 2019 47

O persoană a acumulat 10-12 procese-verbale pentru comerţ stradal ilegal, care nu au fost achitate. După ce poliţia i-a intocmit aceste procese-verbale, ce se întâmplă cu ele mai departe?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua
Urmează a fi expediate spre executare silită, unde vor fi aplicate noi sancțiuni pecuniare, sechestre și interdicții, scoatere la vînzare a bunurilor deținute în proprietate, lista poate contiuna ...

Sigur, acesta poate contesta procesele verbale în termen de 15 zile din data comunicarii deciziei de sancționare.

08 may 2019