Ce temei legal să folosesc pentru a contesta procesul-vebral cu privire la contravenție?

29 august 2019 100

Mi-a fost întocmit proces verbal pentru că mă deplasam cu 61 km/h, am contestat procesul verbal. Încălcarea a fost înregistrată de către camerele instalate în mun. Chișinău. Pe ce să mă bazez pentru a întocmi o contestație motivată?

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Advocate
  • Other violations

Buna Cristina, e complicat de a mentiona anumite temeiuri fara a vedea procesul verbal precum si alte circumstante, ar fi bine ca un jurist sa vada procesul-verbal precum si alte circumstante.

29 august 2019