Ce urmeaza daca nu achit suma ceruta de creditor?

07 november 2022 149

Buna ziua. Am un credit luat de la o companie nebancara. Nu am achitat rata de peste 50 zile. Creditorul mi-a dat o zi la dispoziție pentru a achita suma de 10.000 lei. In caz contrar, ma vor da in judecata. Vreau sa stiu care sunt consecintele neachitarii in termenul indicat de creditor, daca nu am bunuri scrise pe mine și nici nu lucrez oficial.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Olga, statul DVS în instanță o să fie pârâtă; eu vă aduc la cunoștință ce spune Codul de procedură civilă , în caz de ceva poteți să mă contactați pe viber de pe telefonul +37368669950, vom discuta.

08 november 2022