Cerere de apel motivata

15 december 2022 55

Buna ziua. Am avut judecata privind o datorie la serviciile comunale (in marime de 1.600 lei) care a fost achitata demult. Nu am fost informat despre judecata, altfel as fi prezentat la timp confirmarea ca datoria a fost achitata. Recent, am primit o notificare precum ca judecatoria a hotarit sa fie incasata de la mine suma de 1.600 lei, plus taxa de stat 260 lei. Am depus cerere de apel, in care am mentionat ca nu sunt de acord, intrucat datoria in cauza a fost achitata demult. Am primit raspuns de la Curtea de Apel precum ca cererea de apel depusa de mine nu este motivata si ca in decurs de 10 zile trebuie sa depun una motivata. Am telefonat la mai multi avocati, dar toti zic ca sunt foarte incarcati cu lucru. Va rog, cine ma poate ajuta?

Jurist comments 1

  • Advocate trainee
  • Other violations

Buna ziua! Pot sa va ajut, numai ca trebuie sa cunosc detaliile dosarului, si cind trebuie sa prezentati cererea de apel motivata? telefon de contact 069049267

16 december 2022