Cerere de divort

06 september 2021 175

Bună ziua. Vreau sa dau la divorț, dar nu știu care sunt procedurile și unde să ma adresez pentru a depune cererea. Sunt studentă, cu soțul trăim separați de 5 ani, el locuieste peste hotare cu o altă femeie. In ultimii 4 ani nu s-a mai interesat de copil și nici nu ne-a dat vreun ajutor. Unde sa merg pentru a începe acest proces? Vă mulțumesc.

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Advocate

Bună ziua,

Găsiți aici https://yavo.md/rom/modele model de cerere de chemare în judecată sau vă adresați la un avocat care va pregăti toate actele și anexele necesare.

09 september 2021