Cerere de răspundere pentru neplata pensiei alimentare

12 august 2019 154

Buna ziua. Dați-mi va rog un model de cerere de răspundere pentru neplata pensiei alimentare. Care este titlul la cerere? Cum sa anexez probele că tata copilului lucrează, trebuie cerere aparte pentru probe? Probele se poate de solicitat să fie acceptate chiar în cadrul ședinței? Mulțumesc anticipat.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
model vedeți mai jos https://yavo.md/rom/modele
probele se anexează la cerere de chemare în judecată, dacă nu aveți o asemenea hotărîre de încasare deja pronunțată.
dacă este hotărîre, mergeți la executor pentru executare silită.

16 august 2019