Certificat privind lipsa sau existenta restantelor fata de bugetul public national

12 may 2023 12

Buna ziua. Serviciul fiscal emite certificate privind lipsa sau existenta restantelor fata de bugetul public national. Spuntei-mi, va rog, ce fel de datorii se au in vedere? Daca am datorii la incalzire, apa, gaz, acestea vor fi incluse in certificatul mentionat? Sau este vorba despre impozitul pe proprietate, pe venit și așa mai departe?

Jurist comments 1

M P
  • Legal consultant

Bună ziua.
Se vor reflecta doar restanțele față de buget, ci nu față de alte persone juridice

13 may 2023