Certificat stare matrimonială

28 august 2021 11

Buna ziua. Poate sora (fiind ruda apropiata) sa solicite de la autoritatile relevante un certificat ca nu am fost casatorita si duplicatul certificatului de nastere si sa mi le trimita peste hotare, unde ma aflu in prezent?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Natalia, sigur că da, DVSA întocmiți o procură la notarul ambasadei a țărtii ,unde te afli. Trimiți. originalul în țara noastră pe poiștă, dacă o să fie în limba țării în care te afli, aicea la noi , la Ministerul Justiției ( mun. Chișinău, str. 31 august 89.... mai detaliat casa 82 ) este o scție specială, care se ocupă cu traducerea documentului oficial. În caz dacă sora nu este disponibilă, DVS puteți apela pe E-maiul meu ( grigorasmihail64@jmail.com, ) saupe viberul 0658669950, noi putem discuta mai detailiat.

30 august 2021