Cetățenie română

01 may 2019 212

Buna! Din cauza ca aștept examinarea dosarului depus pentru cetățenia română deja de 2 ani, am transmis o scrisoare de verificare a dosarului prin intermediul unei procuri prin avocat. Mi-au scris ca mai am ultima etapa de trecut Interpol. Cât durează asta? Când o să primesc un răspuns?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua
Nu există termen expres în acest caz, totul depinde formalitați interne, un raspuns clar nu veți putea obține. Verificați info prin persoana prin care ați transmis scrisoarea anterioară.
Totodată, puteți depune o noua solicitare prin scrisoare sau poștă electronică pe adresa cetatenie.just.ro

12 may 2019